Naši lidé v médiích

31.07.2018 | Jan Kovář
Překvapivá dohoda mezi EU a USA
Došlo v jednání mezi EU a USA v otázce obchodních vztahů po schůzce mezi Junckerem a Trumpem k obratu? Jednání probíhalo zdánlivě hladce, bylo tomu tak i doopravdy? A je výsledek ústupkem EU, nebo musely obě strany udělat kompromis? I na tyto otázky odpovídal v Horizontu ČT24 Jan Kovář.
Zlomový okamžik pro Zimbabwe?
Ondřej Horký-Hlucháň pro Rádio Slovensko komentoval prezidentské volby, které dnes probíhají v Zimbabwe. Jsou to první volby od pádu Mugabeho. Čeká Zimbabwe změna politického kurzu? I to se dozvíte v rozhovoru s naším odborníkem.
26.07.2018 | Ondřej Ditrych
Rozhovor s Ondřejem Ditrychem nejen o zahraniční politice
„Česko je malé, nejsme titáni světové politiky, nedáváme si velké úkoly. Což neznamená, že bychom masarykovskou ,drobnou prací‘ nemohli do světové politiky přispívat. V multilaterálních institucích, v nichž jsme, bude náš hlas vždy silnější než v koncertu velmocí,“ říká v rozhovoru pro Lidové noviny Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů.
20.07.2018 | Rudolf Fürst
Proběhlý dvoudenní summit Čína – EU v Pekingu
Mohla by se Evropa stát pro Čínu cenným spojencem, například v obchodním sporu s USA? Dá se mluvit o možné evropské podpoře a na co by se mohla zaměřit? A jaké jsou  zájmy Číny směrem k WTO? I na to odpovídal České televizi Rudolf Fürst.
20.07.2018 | Emil Aslan
V Turecku končí výjimečný stav
V Turecku po dvou letech od pokusu o puč končí výjimečný stav. Nahradit ho má nový protiteroristický zákon. Co má tento zákon přinést a hrozí, že zakonzervuje věci tak, jak byly nastaveny během výjimečného stavu? Můžeme čekat, že část společnosti, která doposud Erdogana chválí a represe přijímala, změní názor? Na čem to závisí? I na to odpovídal České televizi ředitel výzkumu ÚMV, Emil Aslan.
17.07.2018 | Miroslav Nožina
Soud s novináři Reuters v Barmě
Dvěma novinářům v Barmě hrozí až 14 let ve vězení kvůli pátrání ve věci masakrování Rohingů. Miroslav Nožina byl v souvislosti s probíhajícím soudním procesem hostem Českého rozhlasu Plus.
17.07.2018 | Veronika Bílková
Proč vadí tažení maďarské vlády Stop Soros?
Maďarský parlament přijal 20. června zákon známý jako Stop Soros. Norma zavádí nový trestný čin – usnadňování nelegální migrace. Úprava vzbudila kritiku Evropské unie, Benátské komise Rady Evropy i OBSE. Proč zákon Stop Soros zahraničí tak vadí? Na to v článku pro deník právo odpovídá Veronika Bílková.
12.07.2018 | Filip Tesař
Srebrenica: Připomenutí masakru
Včerejšek (11. července) byl dnem připomenutí srebrenického masakru. Spolupracovník ÚMV a expert na Balkán Filip Tesař byl v této souvislosti hostem Českého rozhlasu Plus. Jak vypadala poválečná situace (po roce 1995) v této oblasti, i k tomu se vyjadřoval v rozhovoru níže.
11.07.2018 | Jan Kovář
Summit EU a Ukrajiny
Jaké byly hlavní body jednání na summitu EU-Ukrajina a dosáhne summit nějakého konkrétního pokroku? I na to odpovídal České televizi Jan Kovář.
09.07.2018 | Jan Hornát
Summit USA a Ruska: změna rovnováhy?
Dá se říci, že se summit USA a Ruska se odehrává až teď, nebo už teď? Co setkání zdrželo? Jaká budou hlavní témata summitu a jaká je geopolitika podle Trumpa a Putina? I nato odpovídal Horizontu ČT24 Jan Hornát.


1 ... 27 28 29 30 31 32 33 ... 122