Naši lidé v médiích

11.03.2015 | Benjamin Tallis
Ostrov na rozpacích
"Válka na Ukrajině odhalila upadající vliv Británie na světové dění, což je důležitá zpráva. I pro Česko." Takto je uveden článek časopisu Respekt, ve kterém je zkoumáno současné postavení Británie v mezinárodních vztazích. Analýza cituje i Benjamina Tallise, koordinátora nového Centra evropské bezpečnosti ÚMV a šéfredaktora ústavního periodika New Perspectives.
Náboženství není základem civilizace
Petr Kratochvíl pro Lidové noviny odpovídal na otázky týkající se náboženství a mezinárodní politiky. Jakou pozici má náboženství v české domácí politice a jakou v zahraniční? Má EU křesťanskou identitu a jaký je vůbec vliv náboženství na tvorbu identity? Dozvíte se v rozhovoru s ředitelem Ústavu mezinárodních vztahů.
20.02.2015 | Michal Šimečka
Řecká kapitulace?
Řecká vláda požádala o šestiměsíční prodloužení dohody o úvěrové pomoci. Oproti původně vznášeným požadavkům se dá tato žádost vykládat jako faktická kapitulace. Co k ní Řecko přimělo? Je nyní reálné, že bude mezi státy eurozóny a Řeckem uzavřena dohoda, která dovolí oběma stranám zachovat si tvář? To se dozvíte v rozhovoru s Michalem Šimečkou pro Radiožurnál Slovenského rozhlasu.
20.02.2015 | Petr Kratochvíl
Minská dohoda zablokovala Ukrajinu
Petr Kratochvíl pro slovenské rádio Expres okomentoval dopad nové dohody z Minsku. Ta podle něj zabránila rozšíření konfliktu a zabíjení dalších lidí, ale zároveň ohrozila budoucnost Ukrajiny. V otázkách uznání separatistických území či případného vstupu do NATO nyní Ukrajina nemůže pokračovat kupředu bez souhlasu Kremlu.
20.02.2015 | Michal Šimečka
Řecko a Evropa se vydírají navzájem
"Rusko, islamizace nebo řecké požadavky. Nejen tyto problémy řeší Evropská unie. Jak obstojí v tak fatálních záležitostech? Jaká budoucnost čeká starý kontinent?" Tyto otázky padly v diskuzi Českého rozhlasu, jejíž hostem byl Michal Šimečka.
18.02.2015 | Jan Eichler
Jak je to s překreslováním mapy Evropy
V souvislosti s krizí na Ukrajině se v zahraničních i v našich debatách stále častěji Ruské federaci a jejímu prezidentovi vytýká, že se nedokázali smířit s výsledky studené války a že chtějí překreslovat mapu Evropy. V reakci na tato tvrzení nejprve musím zdůraznit, že mi vůbec nejde o hodnocení současného kremelského vedení, ale především o připomenutí základních historických souvislostí... Takto začíná nový článek Jana Eichlera pro deník Právo.
17.02.2015 | Vít Beneš
Summit v Minsku přinesl dohodu
Jak těžce se dohoda rodila, kdo je vítězem, kdo poraženým a jaké zbyly sporné body? Mimo jiné na tyto otázky se pokoušel odpovědět pořad Horizont ČT24, jehož hostem byl i Vít Beneš.
20 ans de mutations de la diplomatie tchèque
Entre la position à adapter sur le dossier ukrainien, la mise de côté de la politique de défense des droits de l’homme héritée du président Havel au profit d’une approche plus pragmatique des relations internationales ou encore les divergences de vue entre le château de Prague, siège de la présidence, et le gouvernement, les mutations de la diplomatie tchèque sont au cœur des débats. Pour y voir plus clair sur les évolutions de la politique étrangère tchèque depuis 1989, Radio Prague a sollicité Ondřej Horký-Hlucháň, lequel dirige la section recherche de l’Institut des relations internationales de Prague.
12.02.2015 | Michal Šimečka
Apokalypsu v Evropě odvrátí nedokonalé řešení
Nový článek Michala Šimečky se zabývá možnými důsledky nedávných řeckých voleb. Článek byl publikován slovenským Denníkem N a převzat českým Respektem.
O současném islámu, Češích a radikalismu
Rozhovor s Markem Čejkou pokrývá široké spektrum témat. Od teroristických útoků v Paříži, přes českou muslimskou komunitu po Čejkovu specializaci na Izrael a izraelsko-palestinský konflikt.


1 ... 96 97 98 99 100 101 102 ... 122